Kategorileri Aç / Kapat

Google'ın Sürücüsüz Kamyonları Yola Çıkmaya Hazırlanıyor

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Google'ın Sürücüsüz Kamyonları
Birçok şirket, sürücüsüz araçlar (otonom) konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bunlardan biri de Google. Google'ın otonom araç çalışmaları için kurduğu Waymo şirketinin otomobilleri aktif olarak yollardayken, daha büyük bir fikir için çalışmalar devam ediyor. Şirketin yeni düşüncesi ise; sadece insan taşımak değil yük taşımak için de otonom araçlar kullanılabilir. Kaliforniya ve Arizona'da 12 aydır sürücüsüz kamyon modellerini test ettiğini açıklayan Waymo, Atlanta'da gerçek anlamda yola çıkmak için hazırlandığını belirtti.

Google'ın Sürücüsüz Kamyonları Geliyor


Google'ın Sürücüsüz Kamyonları Yollara Hazırlanıyor

Başlangıçta Google'ın veri merkezi için kargo taşıyacak olan sürücüsüz kamyonlar, otonom otomobillerdeki gibi kamera, radar ve LiDAR donanımlarını bünyesinde bulunduruyor.

Yapılan açıklamaya göre sürücüsüz kamyonların çalışma sistemi sürücüsüz otomobiller ile aynı olsa da sadece fren, sollama ve dönüş konusunda geliştirmeler yapılmış. Sürücüsüz araçların bu yönlü geliştirilip, piyasalara çıkacağı zaman ise birçok insanın işsiz kalabileceği yönündeki endişeleri haklı olabilir.

Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok: