Kategorileri Aç / Kapat

Jaguar I-Pace, Tesla Model X'e Karşı (Video)

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Jaguar I-Pace Tesla Model X
Elektrikli otomobil dünyası hızlı bir şekilde gelişmeye devam ederken, bu piyasaya Jaguar markası da girişini yaptı. Jaguar I-Pace modeliyle sahneye çıkan marka, elektrikli otomobil denilince ilk akla gelen Tesla ile mücadeleye girdi. Marka tarafından "dünyanın en iyi elektrikli otomobili" olarak lanse edilen Jaguar I-Pace, 0-100-0 karşılaşmasında Tesla Model X'in 75D ve 100D versiyonları ile karşılaştı. Karşılaşma sırasında da Jaguar tarafında elektrikli Formula pilotu Mitch Evans bulunuyorken, Tesla tarafında da IndyCar şampiyonu Tony Kanaan bulundu.

Jaguar I-Pace, Tesla Model X'e Karşı


Jaguar I-Pace, Tesla Model X'e Karşı

Mexico City'de yer alan Autódromo Hermanos Rodríguez pistinde gerçekleştirilen meydan okuma tartışmalara da neden oldu.

İki adet ile geliştirilen Jaguar I-Pace, 400 beygir güç ve 696 Nm torkluk değerleriyle 0 - 100 hızlanmasını 4,8 saniyede yaparken, Tesla Model X ise 532 beygir güç ve 966 Nm torkluk değerleriyle Ludicrous modu aktifken 0 - 100 hızlanmasını yaklaşık 3 saniyede yapıyor.

Bu testte ise akıllara Tesla'nın yarış esnasında modlar açık olarak kullanılmadığı geliyor. Ayrıca ağırlık olarak Jaguar I-Pace'in Tesla Model X'e göre daha avantajlı olduğunu da hatırlatalım. Gerçekleştirilen mücadele videosunu aşağıdan izleyebilir ve görüşlerinizi yorum alanından bizlere yazabilirsiniz.


Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok: