Kategorileri Aç / Kapat

Acer'dan Sürücüsüz Otomobil Duyurusu Geldi (Video)

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Acer Sürücüsüz Otomobil
2018 Tayvan Otomotiv Teknolojileri İnovasyon Zirvesi'nde gündem konusu, Acer oldu. Acer, gerçekleştirilen fuar kapsamında otomobil meraklılarını konsept tasarımlı sürücüsüz otomobili ile oldukça iddialı bir şekilde karşıladı. Ayrıca şirket, sürücüsüz araç projesi için Tayvanlı otomotiv teçhizatçısı HAITEC ve otomobil markası Luxgen ile işbirliği yaptı.

Acer'dan Sürücüsüz Otomobil Duyurusu 


Acer'dan Sürücüsüz Otomobil Duyurusu

Luxgen S3 elektrikli otomobile Acer tarafından geliştirilen otonom sürüş sistemi ile üretilen sürücüsüz araç konsepti, SAE (Otomotiv Mühendisleri Topluluğu) tarafından sürücü bulunmadan karmaşık sürüş tekniklerini yapabildiğinden 4. seviye yüksek otomasyon kategorisinde listeleniyor.

Aracın yazılımsal sisteminde yer alan anlık kinematik pozisyonlama; kameralar, ışıklı radarlar, MMW radarlar, inert ölçüm ünitesi ve ultrasonik algılayıcılar gibi çeşitli alıcılar ile elde edilen bilgileri, yazılan algoritmaları kullanarak harmanlıyor ve yapay zeka odaklı çalışarak, yol üzerindeki objeleri tanımla ile dinamik sürüş gerçekleştirebiliyor.

Ek olarak bulut tabanlı yönetim sistemine sahip olan otomobil, mobil uygulaması sayesinde sürücüsüne yönlenebiliyor. Bulut yönetim sistemi ile araç hakkında bilgi alınabildiği gibi istenirse sürücülü moda da geçiş yapılabiliyor.

Acer Sürücüsüz Otomobil Videosu


Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok: