Kategorileri Aç / Kapat

16 Ton Çekme ve 800 km Menzilli Elektrikli Pick-up: Atlis XT

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Elektrikli Pick-up Atlis XT
Atlis Motor Vehicles isimli şirket, dikkat çekici özelliklere sahip olan elektrikli pick-up modelini duyurdu. Farklı batarya seçeneklerine sahip olan Atlis XT, kullanılan bataryalara göre 480 - 640 ve 800 km menzil sunacak. Üstelik şarj olması gereken durumda şirkete ait gelişmiş şarj istasyonlarında sadece 15 dakikada doldurulabileceği ifade ediliyor. Tabii bu açıklamalar da elektrikli otomobil sektörünü takip edenler için dikkat çekiyor. Ayrıca bir diğer dikkatleri üzerinde toplama sebebi de aracın 16 tona kadar çekme, 2,3 tona kadar da yük taşıyabilmesi.

Elektrikli Pick-up Atlis XT


Elektrikli Pick-up Atlis XT Tanıtıldı

Diğer belirtilen özelliklerine bakacak olursak, her biri bulunduğu tekerleğe güç veren 4 elektrik motoru ile güçlendirilen aracın 0-100 km/h hızlanması 5 saniye sürüyor. Tamamen yükte ise bu süre 18 saniyeyi buluyor.

Atlis XT

Ek olarak 30 cm yükseklik sunan standart havalı süspansiyonlar, isteğe bağlı olarak 40 cm'ye kadar olanlarla değiştirilebiliyor. Araç içerisinde dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence konsolu ve sürücü önünde de büyük ekran bulunuyor. Bu ekranda da yan aynalar yerine kullanılan kameralar izlenebiliyor. Apple Car Play ve Android Auto desteği bulunan araç, 6 kişilik kapasiteye sahip.

Elektrikli Pick-up Atlis XT İç Görünüm - 1

Otonom sürüş asistanı tercihi de yapılabilen Atlix XT'de standart olarak adaptif hız kontrolü gibi seviye 1 otonom sürüş asistanı yer alıyor. Park ve şerit değiştirme asistanları isteğe göre eklenebiliyor. 2020 yılında satışa sunulması planlanan elektrikli pick-up için şirket tarafından yatırım toplanıyor. Aracın fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Elektrikli Pick-up Atlis XT İç Görünüm - 2

Elektrikli Pick-up Atlis XT Yan Görünüm

Elektrikli Pick-up Atlis XT Arka Görünüm

Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok: